تاریخ انتشار
جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب : ۴۳۹۱۰۵
گزارش ارسالی

مصائب جاده‌ی روستای بی‌منجگان و پی‌گیری‌هایی که تاکنون نتیجه نداده است (+ سند)

۰
کبنا ؛
اهالی روستا ضمن اعتراض شدید از عادلانه نبودن تخصیص اعتبارات جاده‌های روستایی گفتند: در صورت عدم تغییر رویه‌ی مسؤلانِ مربوطه، به صورت گسترده، دست به اعتراض عمومی خواهیم زد.
بدون شک یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه‌ی هر منطقه، جاده و مسیر ارتباطیِ مناسب است و این موضوع می‌تواند دغدغه‌ی بسیاری از مردمِ در رفت و آمد را برطرف کند.
روستای بی‌منجگان با جمعیتی نزدیک به 600 نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه است. این روستا که در فاصله 10 کیلومتری دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد، دارای مشکلات زیادی است؛ از جمله کم‌عرض بودن جاده‌ی منتهی به روستا در سال‌های اخیر که همواره برای اهالی، حادثه‌آفرین بوده است.
 اهالی روستای بی‌منجگان می‌گویند: «جاده‌ی قدیمی و مال‌رو بعد از افتتاح دهدشت_ بهبهان راه‌اندازی شد.» از دوره‌ی افتتاح جاده تاکنون هیچ‌گونه اقدامی در راستای عریض کردن آن انجام نشده است.
نکته‌ی جالب توجه این است که فاصله‌ی روستا تا جاده‌ی اصلی، یک کیلومتر است و طی ۲۰ سال اخیر، اداره‌ی  راهداری شهرستانِ کهگیلویه هیچ‌گونه توجهی به این جاده نکرده است.
این در حالی است که در سال‌های اخیر، پی‌گیری‌های متعددی از طرف اهالی روستا، شورای روستا و دهیاری انجام گرفته است. اما هیچ کدام تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است‌.
 طی ایام اخیر، بخش زیادی از روستاهای حومه‌ی شرقی و اخیرا حومه‌ی غربیِ دهدشت، آسفالته و یا ترمیم شده‌اند. اما در کمال بی‌مِهری، هیچ التفاتی به جاده‌ی یک کیلومتری و خطرآفرینِ روستای بی‌منجگان نشده است.
یکی از اهالیِ روستا با اشاره به کم‌عرض بودنِ جاده‌ی روستا تأکید کرد: متأسفانه مسئولان توجه خاصی به مشکلات  روستا ندارند. وی با نارضایتی از عملکرد مسئولان برای برطرف کردن مشکلات مناطق روستایی درمیان گفت: متأسفانه اقشار مختلف مردم و اهالی روستای درمیان از وجود جاده‌ی خوب بهره مند نیستند. او با اشاره به زیرساخت و آسفالتِ نامناسبِ مسیر روستایی، بیان کرد: بعد از چندین سال مسئولان توجهی به جاده ندارند.
بی‌شک فعالیت‌های سازمان‌ها و ادارات، توسط مردم با چشمانی بینا رصد می‌شوند و هرگاه آن‌ها احساس کنند تبعیض‌هایی در حق آنها اعمال می‌شود این امر سبب گلایه، اعتراض و ناامیدی خواهد شد.
برخی از اهالی روستای بی‌منجگان عنوان می‌کنند: هر گاه در همین روستاهای اطراف و اکنافِ ما، طی یکی دو سال اخیر به طور مستمر اداره راهداری برای ترمیم جاده‌های روستایی فعالیت مستمر دارد و در  به آبادی اتفاق جدیدی رخ نمی‌دهد، یعنی پای تبعیض در میان است.
اهالی روستا ضمن اعتراض شدید از عادلانه نبودن تخصیص اعتبارات جاده‌های روستایی گفتند: در صورت عدم تغییر رویه‌ی مسؤلانِ مربوطه، به صورت گسترده، دست به اعتراض عمومی خواهیم زد.
نام شما

آدرس ايميل شما

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...