تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : ۴۳۴۱۳۰
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد انتخابات مطرح کرد

پیش‌بینی ۱۴۰۲ شعبه اخذ رأی در کهگیلویه و بویراحمد/ آماده برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در یاسوج هستیم /تدارک تمهیدات ضد کرونایی برای برگزاری انتخابات در استان کهگیلویه و بویراحمد/ افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رأی در انتخابات ۱۴۰۰

۰
تمهیدات انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رأی در استان برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تلاش‌ها بر این است که اکثر شعب اخذ رأی در فضای بازی مستقر شود.
به گزارش کبنا از یاسوج، حسین کلانتری در نشست ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد که روز گذشته ( چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه 1400 ) خواستار بررسی مسائل انتخابات در نشست ستاد امنیت انتخابات در شهرستان‌های ۹ گانه استان با حضور فرمانداران شد و گفت: آسیب شناسی انتخابات دوره‌های گذشته فرصتی را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات پیش رو است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت ارائه آموزش‌های تخصصی و عمومی به اعضای شعب انتخابات تاکید کرد و گفت: اعضای شعب باید با تجربه بوده و در عمل بی طرف باشند.
وی با بیان اینکه در سراسر استان به جز حوزه گچساران و باشت دو انتخابات برگزار می‌شود، گفت: همه برآوردها انجام شود و کمبودها از لحاظ نیروی انتظامی، نیروی انسانی، خودروها و تجهیزات پیش بینی شود.
کلانتری با تاکید بر اینکه آموزش عمومی بسیار مهم است، عنوان کرد: انتخابات شوراها در شهر یاسوج کاملاً مکانیزه است و امید است با برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی سایر شهرهایی که درخواست کردیم موافقت کند.
نماینده عالی دولت در استان خواستار مشارکت صدا و سیما و اصحاب رسانه در ارائه آموزش عمومی به مردم در خصوص مراحل مختلف انتخابات از جمله فرآینده رأی دادن و... شد.
وی عنوان کرد: شعب شهری و روستایی و آمار خودروها را به صورت دقیق برآورد کنید.
کلانتری با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و ۴۲ شعب اخذ رأی انتخابات در استان پیش بینی شده است، افزود: بدون شک ثمره تلاش و زحمات امروز روز انتخابات مشخص می‌شود.
وی تصریح کرد: براساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی «کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات و نهادهای قانونی و مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و شهرداری‌ها و مؤسسات عمومی موظفندحسب درخواست وزارت کشور، استانداران، فرمانداران، بخشداران، کارکنان و سایر امکانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختیار آنان قرار دهند».
کلانتری با بیان اینکه در گذشته چون مدارس فعال بود از نظر تجهیزات مشکلی نداشتند، افزود: اکنون به دلیل شیوع کرونا لازم است در همه شهرستان تمام مدارسی که قرار است به عنوان شعب اخذ رأی در نظر گرفته شوند شناسایی و توسط مسئولان اداره کل آموزش و پرورش، روسای مناطق و مدیران مدارس وضعیت آب، برق و سایر تجهیزات بررسی و با ظرفیت کامل آماده و پذیرای مردم در روز انتخابات باشند.
کلانتری، گفت: در ۱۸ شهر تعداد ۶۸۶ نفر در انتخابات شورای اسلامی شهر با هم به رقابت خواهند پرداخت.
وی افزود: به صورت میانگین در هر شهر ۳۸ نفر داوطلب وجود دارد که همینطور به صورت میانگین در هر شهر ۵ نفر توسط مردم انتخابات می‌شوند.
کلانتری بیش‌ترین داوطلب را متعلق به شهر یاسوج با تعداد ۱۴۴ نفر برشمرد و گفت: از لحاظ میزان حضور و میزان تأیید صلاحیت ستاد انتخابات استان عملکرد بسیار خوبی داشته است که جز استان‌های شاخص در کشور هستیم.
وی بر مراقبت هرچه بیشتر برای برگزاری بهتر انتخابات تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود کمیته تبلیغات با قدرت‌تر از سایر کمیته‌ها همچون فعالیت‌های کنونی عمل کند و تمامی مراحل براساس سیاست‌های ستاد انتخابات کشور باشد.
کلانتری خطاب به داوطلبان انتخابات، عنوان کرد: نامزدها در زمان قانونی و براساس رعایت دستور العمل ها اقدام کنند.
وی با تاکید بر اینکه تدابیر و تمهیدات ویژه ضد کرونایی در شعب اخذ رأی و سایر مکان‌های مرتبط با برگزاری انتخابات پیش بینی شده است، تصریح کرد: کنترل بیماری کرونا بسیار حائز اهمیت است.
کلانتری همچنین از افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رأی در استان برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تلاش‌ها بر این است که اکثر شعب اخذ رأی انتخابات ۱۴۰۰ در فضای باز مستقر شود.
وی بر رعایت شیوه نامه‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا تاکید کرد و افزود: حداکثر پیشگیری در همه شعب پیش بینی و تدارک دیده شده و شهروندان با رعایت فاصله اجتماعی و حفظ پروتکل‌های وزارت بهداشت با خیالی آسوده می‌توانند در این انتخابات مشارکت کنند.
کلانتری با بیان اینکه انتخاب حق مردم است، اظهار داشت: وظیفه ما این است که با حضور و مشارکت حداکثری تعهد به نظام و سرزمین را اعلام کنیم و در تعیین سرنوشت خود مشارکت داشته باشیم.
کلانتری با بیان اینکه هر شهروند روستایی و شهری باید برابر باشه و رأی نظر خود را به شکل قانونی اعلام کند، اظهار داشت: خروجی کار توسط مردم مشخص می‌شود و مهم‌ترین موضوع حضور و مشارکت فعال مردم است.
وی تاکید کرد: وظیفه ما این است که تمام امکانات را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات مهیا کنیم.
فتاح محمدی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، اظهار داشت: ۲۱ نفر در انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی شهرستان‌های گچساران و باشت ثبت نام کردند.
وی در خصوص نتایج احراز صلاحیت داوطلبان شوراهای روستایی نیز، بیان کرد: هیات نظارت بخش‌ها تا ۳۱ اردیبهشت نتیجه نهایی را به بخشداری‌ها اعلام خواهد کرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

بازگشت به‌انتخابات تک‌قطبی

بازگشت به‌انتخابات تک‌قطبی

تأثیر و وزن اکبر هاشمی‌رفسنجانی هم که نه کاملا درون اصلاح‌طلبی و نه اصولگرایی می‌گنجید،...
کشاکش حقوقی ثبت نام در انتخابات

کشاکش حقوقی ثبت نام در انتخابات

نانچه به دنبال تحقق این مشارکت حداکثری هستیم قطعا باید رویه‌ها ی فعلی تغییر یافته و دوباره ...
نامه سعید محمد به داوطلبان ریاست‌جمهوری

نامه سعید محمد به داوطلبان ریاست‌جمهوری

. با توجه به نکات عرض‌شده، می‌توان انتخابات پیش‌رو را که در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب ...
کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
ابراهیم رییسی
علیرضا زاکانی
امیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی