تاریخ انتشار
جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب : ۴۳۴۱۴۹
شرکت مخابرات پاسخگو باشد

رنج مارگونی‌ها از خدمات نامناسب ارتباطی

۰
رنج مارگونی‌ها از خدمات نامناسب ارتباطی
کبنا ؛شهرستان تازه تاسیس مارگون داری دو بخش، 120 روستا و جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر است و هر ساله این شهرستان سردسیری با طبیعت بکر و زیبا پذیرای تعداد زیادی از خانواده‌های عشایری بوده که برای در امان ماندن از گرمای مناطق گرمسیری و چرای دام به این منطقه کوچ می‌کنند.
شهرستان مارگون را می‌توان یکی از مناطق بکر استان کهگیلویه و بویراحمد دانست، که توانایی تبدیل شدن به یک قطب اقتصادی و گردشگری را دارد، متأسفانه برخی از مناطق این شهرستان نظیر زیلایی و سیلاب و کلوار به عنوان نمادی از محرومیت استان تبدیل شده‌اند و همه مسئولان در برابر این شهرستان به ظاهر احساس تکلیف می‌کنند اما در عمل کمتر اقدام مؤثری برای خارج کردن این منطقه از بن‌بست محرومیت را انجام می‌دهند.
این روزها در گیر و دار ویروس کرونا مردم مناطق روستایی و عشایری شهرستان مارگون و به ویژه دانش‌آموزان با مشکلات عدیده در ضعف زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی دست و پنجه نرم می‌کنند.
امکان برگزاری کلاس غیرحضوری نیست
دارا رامشگر رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان مارگون گفت: به دلیل ضعیف بودن پهنای باند اینترنت در شهرستان 95 درصد از کلاس‌های درس در شرایط سخت کرونایی به صورت حضوری برگزار می‌شود.
علاوه بر دانش‌آموزان مغازه‌داران روستاهای شهرستان مارگون نیز مشکل اینترنت و عدم کارایی دستگاه‌های کارت خوان را از مشکلات خود می‌دانند، در منطقه چنار شهرستان مارگون بیش از 80 خانوار روستایی و 200 خانوار عشایری زندگی می‌کنند و این روزها منتظر تدبیر مسئولان برای حل مشکلات خود، به ویژه در ایجاد بستر مناسب اینترنت هستند.
یکی از والدین دانش‌آموزان در روستای شیخ سرمست مارگون در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به ضعف زیرساخت‌های اینترنتی در این روستا گفت: دانش‌آموزان در این وضعیت با توجه به تعطیل بودن مدارس نیاز به اینترنت دارند، که در این روستا خبری از آن نیست.
وی افزود: بارها برای حل مشکل به مخابرات مراجعه کرده‌ایم اما متأسفانه تاکنون اقدام مؤثری در این زمینه انجام نشده و روز به روز بر مشکلات ما در این زمینه افزوده می‌شود و اراده‌ای برای رفع این مشکل وجود ندارد.
 یکی از مغازه‌داران این روستا گفت: بیشتر مشتریان خود را بر اثر عدم کارایی دستگاه‌های کارت‌خوان به دلیل نبود اینترنت از دست می‌دهیم.
موضوع ضعف اینترنت در روستاهای شهرستان مارگون در حالی است که عابدینی مدیرکل ارتباطات و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد از تحت پوشش بودن 70 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان خبر می‌دهد.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی به مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفته بود: با توجه به اینکه امروزه اینترنت بخصوص در این ایام شیوه‌های بیماری کرونا، غیر قابل حذف در امورات روزمره بوده لازم است به موضوع توجه جدی شود که این امر با بکارگیری نیروهای تخصصی و با مهارت و استفاده از تکنولوژی‌های مناسب امکان پذیر است.
مهدی روشنفکر با اشاره به افت شاخص‌های ارتباطی در استان، افزود: مشکل دسترسی به اینترنت مناسب و با کیفیت در سطح استان بویژه در سطح روستاهای با بیشترین تراکم جمعیتی نگران کننده است.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

بازگشت به‌انتخابات تک‌قطبی

بازگشت به‌انتخابات تک‌قطبی

تأثیر و وزن اکبر هاشمی‌رفسنجانی هم که نه کاملا درون اصلاح‌طلبی و نه اصولگرایی می‌گنجید،...
کشاکش حقوقی ثبت نام در انتخابات

کشاکش حقوقی ثبت نام در انتخابات

نانچه به دنبال تحقق این مشارکت حداکثری هستیم قطعا باید رویه‌ها ی فعلی تغییر یافته و دوباره ...
نامه سعید محمد به داوطلبان ریاست‌جمهوری

نامه سعید محمد به داوطلبان ریاست‌جمهوری

. با توجه به نکات عرض‌شده، می‌توان انتخابات پیش‌رو را که در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب ...
کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
ابراهیم رییسی
علیرضا زاکانی
امیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی