تاریخ انتشار
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۴۳۱۰۹۳
دبیر کارگروه مدیریت بحران مجمع جهادگران اصفهان

سی‌سخت نیازمند وسایل گرمایشی و جیره خشک غذایی است/ جهادگران اصفهان فعالیت خود را به بعد از آواربرداری موکول کنند

۰
سی‌سخت نیازمند وسایل گرمایشی و جیره خشک غذایی است
کبنا ؛دبیر کارگروه مدیریت بحران مجمع جهادگران اصفهان با اشاره به ارزیابی این کارگروه از منطقه سی‌سخت گفت: در حال حاضر وسایل گرمایشی برقی، چراغ های والور نفتی و جیره خشک غذایی مورد نیاز است و فعالیت گروه‌های جهادی استان اصفهان به بعد از آوار براداری، برای ساخت منازل مردم موکول می‌شود.
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی مجمع جهادگران استان اصفهان، هادی حق شناس دبیر کارگروه مدیریت بحران و واکنش سریع مجمع جهادگران استان اصفهان درباره ارزیابی خود از منطقه زلزله زده سی‌سخت اظهار کرد: ساعت 22 و 19 دقیقه چهارشنبه هفته گذشته 29 بهمن مطلع شدیم که زلزله ای به بزرگی 5 و 6 دهم ریشتر شهرستان سی‌سخت از توابع استان کهکیلویه و بویراحمد رخ داد که در همان ساعات نخست شب رصد را آغاز کردیم.
وی با بیان اینکه ما از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه در منطقه حاضر بودیم، افزود: منطقه سی‌سخت یک منطقه گردشگری است که بافت روستایی، شهری و به صورت پلکانی دارد. با توجه به اینکه زلزله در یکی از محورهای اصلی این شهر یعنی مسیر سی‌سخت-پادنا را لرزاند به همین دلیل خرابی های بسیاری را بر جای گذاشت.
دبیر کارگروه مدیریت بحران و واکنش سریع مجمع جهادگران استان اصفهان به ارزیابی این کارگروه از منطقه اشاره کرد و ادامه داد: با وجود اینکه خانه های با قدمت دو و سه دهه تخریب شده اند اما خوشبختانه در این زلزله فوتی نداشتیم و بنابر این بحران در سطح ملی (همچون زلزله کرمانشاه و بم) تلقی نمی‌شود. وی با توجه به اینکه چادر از سوی نهادهای امدادی در اختیار قرار داده شده است، تصریح کرد: در حال حاضر وسایل گرمایشی برقی، چراغ های والور نفتی و جیره خشک غذایی مورد نیاز است که در این زمینه همانند گذشته کمک‌های مردم نیک اندیش و خیر را می‌طلبد.
حق شناس درباره فعالیت گروه‌های جهادی در منطقه سی‌سخت گفت: ابتدا لازم است که بنیاد مسکن استان کهکیلویه و بویراحمد عملیات تخریب و آوار برداری را به اتمام برساند و سپس گروه‌های جهادی برای ساخت منازل مردم وارد عمل شوند.
وی با بیان اینکه در این بحران هم‌افزایی و تقسیم کار میان گروه‌های حاضر در منطقه به خوبی صورت گرفته و پیش بینی می‌شود که خدمت رسانی به مردم منطقه بدون مشکل انجام شود ابراز امیدواری کرد که به زودی گروه های جهادی استان برای عمران و ساخت و ساز منطقه وارد عمل شده و مردم جهادگر استان اصفهان باز هم مانند گذشته حماسه بیافرینند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

آلام مردم سی‌سخت

آلام مردم سی‌سخت

در روزهایی که مشکلات معیشتی و معضل کرونا دست به گریبان اکثر مردم کشور است، یک زلزله نسبتاً ...
علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد

علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد

بازی یادبودی که دو روز پیش برای زنده‌نگه‌داشتن یاد و خاطره مهرداد میناوند و علی انصاریان ...
خیز اصولگرایان برای صندلی شهردار

خیز اصولگرایان برای صندلی شهردار

شاید کمتر کسی در کشور وجود داشته باشد که در همه حوزه‌ها کار کرده است. اینکه کسی بگوید ...