تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب : ۴۵۱۰۴۵
در صحن علنی مجلس مطرح شد

موحد در نطق میان دستور: تورم و گرانی‌های افسارگسیخته با شعار‌های دولت مردمی فاصله زیادی دارد / احداث سد آبریز خواسته به حق و قطعی موکلین بنده است / برخی با تبلیغات منفی و دادن اطلاعات و آدرس‌های غلط سعی تشویش اذهان عمومی می‌کنند

۱۱
۱
موحد در نطق میان دستور: تورم و گرانی‌های افسارگسیخته با شعار‌های دولت مردمی فاصله زیادی دارد / احداث سد آبریز  خواسته به حق و قطعی موکلین بنده است / برخی با تبلیغات منفی و دادن اطلاعات و آدرس‌های غلط سعی تشویش اذهان عمومی می‌کنند
کبنا ؛نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس گفت: برخی تصمیمات نادرست درسطح وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها نه تنها به عملی شدن شعار‌های رئیس جمهور کمکی نکرده بلکه فشار را به مردم بیشتر کرده است.
‏به گزارش کبنا، سید محمد موحد در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۲ مردادماه) مجلس شورای اسلامی ضمن قرائت فرازی از زیارت عاشورا، در نطق میان دستور خود گفت: ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را تسلیت عرض کرده و درگذشت عده کثیری از هموطنان در سیل اخیر کشور را به محضر ملت شریف و صبور ایران اسلامی عرض تسلیت و تعزیت دارم.
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس افزود: در شرایط کنونی و با عنایت به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تمدن‌سازی و توسعه متوازن و توجه به معیشت عموم به ویژه طبقات آسیب‌پذیر، شایسته است دولت با جدیت تمام در برنامه‌ریزی اقتصادی اهتمام ورزد و با رویکردی جهادی و انقلابی در تراز شعار دولت، نسبت به گره گشایی از مشکلات مردم، مهار تورم طاقت‌فرسا و افسارگسیخته اقدامی عاجل به عمل آورد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویراحمد در مجلس یازدهم با اشاره به سفر مسولان به حوزه انتخابیه‌اش، تأکید کرد: لازم است از سفر ریاست مجلس و رؤسای کمیسیون‌های انرژی، کشاورزی، صنایع و عمران و همچنین مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس، رئیس بنیاد مستضعفان، رئیس بنیاد مسکن، رؤسای سازمان‌های امور عشایر و منابع طبیعی به استان و شهرستان‌های حوزه انتخابیه تشکر کنم، ‌امیدوارم هرچه سریعتر آثار مثبت این سفر‌ها دیده شود.
وی ادامه داد: حوادث سیل اخیر ضمن داغدار کردن خانواده‌های بسیاری در سطح کشور، تاکنون به زیرساخت‌های ۴ شهرستان کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده خسارت‌های زیادی وارد کرده است. متأسفانه هنوز آثار سیلاب سال گذشته در حوزه انتخابی پابرجا مانده و دولت به تعهدات خود عمل نکرده است که سیل جدید از راه رسید و خسارات را صدچندان و بر اساس برآورد اولیه، قریب هزار میلیارد تومان خسارت و امکانات عمومی، باغات، کشتزار‌ها، فعالین بخش کشاورزی و دامداری و اموال شخصی مردم استان تحمیل کرده است.
موحد درادامه با بیان اینکه مردم از عملی نشدن وعده جبران خسارات سیل قبلی، دلخور و نگران هستند، مطرح کرد: ضمن تشکر از دستگاه‌های امدادرسان، سپاهیان عزیز، ارتشیان دلاور، بسیجیان قهرمان؛ از دولت انتظار می‌رود امکانات و نیازمندی‌های مردم را به صورت فوری به استان گسیل دارند.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس با انتقاد از گرانی اقلام مصرفی مردم مطرح کرد: آقای رئیس جمهور؛ تورم و گرانی‌های افسار گسیخته با مرامنامه و شعار‌های دولت مردمی فاصله زیادی دارد و صد البته کار‌های بزرگ را آدم‌های بزرگ انجام می‌دهند؛ اما متأسفانه برخی اقدامات در سطح وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها نه تنها به عملی شدن شعار‌های رئیس جمهور کمکی نکرده است؛ بلکه با بی‌برنامه گی و تصمیمات نادرست فشار را به مردم بیشتر کرده، غافل از اینکه مردم بیش از این تحمل فشار گرانی و تورم را ندارند؛ لازم است رئیس‌جمهور محترم چاره های‌اندیشد.

موحد با اشاره به اهم مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه، خاطرنشان کرد: آقای محرابیان وزیر نیرو؛ بهترین و مهمترین راه برون رفت از بحران کم آبی و اشتغال جوانان حوزه انتخابیه‌ام، احداث سد آبریز است که خواسته به حق و قطعی موکلین بنده است که متأسفانه برخی با تبلیغات منفی و دادن اطلاعات و آدرس‌های غلط سعی در تشویش اذهان عمومی دارند؛ از طرفی علیرغم کسب مجوز‌های لازم، در راه اجرایی شدن آن تعلیق ایجاد شده است، انتظار می‌رود که با نگاه واقع بینانه و کارشناسی، مراحل اجرایی آن شتاب گیرد و مردم حوزه انتخابیه از حق مسلم خود بهره‌مند شوند.
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: فراموش نکنیم؛ عدد تولید آب در کهگیلویه و بویراحمد در زیرحوضه مارون_جراحی دو و نیم میلیارد مترمکعب است در صورتی که فقط ۱۴ درصد یعنی ۳۴۹ میلیون مترمکعب به استان تخصیص داده شده است که آن هم محقق نگردید.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به مشکلات بی‌آبی در حوزه انتخابیه‌اش، مطرح کرد: درحالیکه که حداقل آب مورد نیاز حوزه انتخابیه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب است؛ استان کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱ میلیارد مترمکعب بارندگی و هشت و نیم میلیارد مترمکعب روان آب شاهد کمترین استفاده از این منابع آبی است؛ به گونه‌ای که از ۲۷۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی مستعد، فقط ۳۰ درصد آن آبی است و اکنون ۱۲۰۰ روستا‌ی استان با تنش آبی مواجه بوده و ۳۰۰ روستا با تانکر تأمین آب می‌شود.
وی با بیان اینکه متأسفانه سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از بارش‌ها و منابع آبی فقط سیلاب است و تخریب زیرساخت‌ها، ادامه داد: احداث چنین شرایطی با تخفیف ۱۳۵ میلیون متر مکعب آب می‌تواند سیلاب‌ها و روان آب‌ها را در خود جای داده و مهار کند، اما تعلل وزارت نیرو و شخص وزیر جای سؤال است؛ در صورت نیاز برخی پشت پرده‌های کم توجهی این وزارتخانه را افشا خواهم کرد باید خواب راحت نداشت که بسیاری از طرح‌های مورد مطالعه یا اجرای آب استان وارد دهه دوم و سوم شده است؛ اما اکثرا به ۵۰ درصد پیشرفت هم نرسیده‌اند.
موحد تأکید کرد: پروژه‌های آبرسانی به ۴ شهر دهدشت، لنده، چرام و سوق، آب کشاورزی حومه غربی، آبرسانی به بهمئی، تونل آب موگرمون به لنده نباید قربانی کم توجهی وزارت نیرو شود.
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس تصریح کرد: وزارت کشور و دولت برای توجه بیشتر به جامعه، فرایند ایجاد شهرستان‌های چارؤسا و دیشموک و بخش‌های دشمن زیاری و رود تلخی و حومه غربی را تسریع بخشد. پتروشیمی دهدشت علیرغم فعالیت‌های دو سال اخیر نیازمند عزم جدی‌تری است که‌امیدوارم با سفر رئیس مجلس و "علی عسگری" و مشاهده این پروژه از نزدیک شتاب چشمگیری داشته باشد. 
نام شما

آدرس ايميل شما

گچساران
Romania
یکی نیست بگه این دولت مردمی را خودتون نامه زدین و التماس کردین تا اومد موقع انتخابات رسیده و دارن از ضعف دولت سو استفاده می کنند در ضمن دولت زیر بار حفر تونل ملی دیل زاییده اون وقت انتظار حفر تونل موگرمون داره
زاگرس
Iran, Islamic Republic of
کار بزرگ آدم های بزرگ
کهگیلویه بزرگ در این ۲۵ سال شما چرا کوچک و فقیر شده مهاجر گریز شده
آدم ده نونه بگه چه
با این حرف ها بیشترین توهین را به مردم فهیم کهگیلویه می کنی مردم چه فرض می کنید .
جهان
Iran, Islamic Republic of
نماینده التماس والتجایی ناشی از بیسوادی است
Iran, Islamic Republic of
دولت کجاش مردمی است؟دولتی که در طول تاریخ انقلاب کمترین میزان مشارکت را در انتخابش داشت و رئیس جمهوری که فقط شعار داد و توانایی عمل را نداشت و هیچ برنامه ای ارائه نداد و کالاها تا چند صد درصد رشد گرانی داشتند.
Iran, Islamic Republic of
آقای موحد باید عضو کمیسیون انرژی باشد چون بازنشسته شرکت نفت است اگر کسی گفت تخلف در این مملکت زیاد شده است میگن ضد انقلاب کجای دنیا دیدی کسی سی سال قاضی باشد بعد بازنشسته وزارت نفت شود
Iran, Islamic Republic of
اول مجلس که همه نمایندگان از وزیر ها حمایت می کردند ...حالا هرچه به پایان این دوره نمایندگان نزدیک می شویم ساز مخالف می زنید...
Iran, Islamic Republic of
اول مجلس که همه نمایندگان از وزیر ها حمایت می کردند ...حالا هرچه به پایان این دوره نمایندگان نزدیک می شویم ساز مخالف می زنید...
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
بساری از مدیران استانی رو خودتان انتخاب کردین . تقصیر به گردن کی می ندازین؟
دشت روم
Iran, Islamic Republic of
جواب این میزان ناکارآمدی و عقب ماندگی در استان در بعضی از امارها مشخصه با این سخنان توپ رو به زمین دیگری انداختنه..
فابیو جانواریو
Iran, Islamic Republic of
بی عرضه ترین رجال سیاسی کهگیلویه ....
نماینده
Iran, Islamic Republic of
بهم ریختی جامعه پایه واساس آن از نمایندگان است که منافعاشان در خطر است .
دختری از استان محروم که رتبه اول کنکور تجربی شد

دختری از استان محروم که رتبه اول کنکور تجربی شد

فرناز حسن زاده: عربی و معارف ۱۰۰ درصد، ریاضیات ۹۵.۶ درصد، فیزیک ۹۵.۶ درصد، ادبیات ۹۴....
رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کنکور کجا درس خوانده‌اند؟

رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کنکور کجا درس خوانده‌اند؟

از بین ۴۰ داوطلب برتر کنکور امسال، تنها ۲ نفر یکی در مدرسه دولتی و دیگری در مدرسه نیمه‌دولتی ...
معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

«آمریکا با یک معمای راهبردی وقتی در مورد ایجاد ثبات در تنگه تایوان صحبت می شود رو به ...
1